Duguláselhárítás XII.kerület

Duguláselhárítás XII.kerület

Non-stop, hétvégén és ünnepnapokon is! Kiszállás azonnal! +36 (70) 291-7864
Szakértelem, precizitás, gyorsaság a legolcsóbban, kiszállási díj nélkül!
Hívjon, indulunk!

tubes-250x250Budakeszierdő, Csillebérc, Farkasrét, Farkasvölgy, Istenhegy, Jánoshegy, Kissvábhegy, Krisztinaváros, Kútvölgy, Magasút, Mártonhegy, Németvölgy, Orbánhegy, Sashegy,  Svábhegy, Széchenyihegy,  Virányos,  Zugliget

Duguláselhárítás falbontás nélkül!

Miért minket válasszon?

  • Olcsó duguláselhárítás árak
  • Garanciát vállalunk az általunk elvégzett munkára
  • Szakképzett, tapasztalt munkaerővel dolgozunk
  • Nem okozunk kárt a munkaterületen
  • Nincsenek rejtett költségek
  • Hívására azonnal indulunk!
  • Napi 24 órában a rendelkezésére állunk, akár hétvégén és ünnepnapokon is!
  • Nincs hétvégi és ünnepnapi felár!
  • Éjjel-nappal fogadjuk hívását
  • Cégünk rendelkezik a tevékenység végzéséhez szükséges összes engedéllyel
  • A munkaterületet tisztán, fertőtlenítve adjuk át
Duguláselhárítás árakról ITT tájékozódhat.

Megbízhatóság – Tisztaság – Garancia – Legjobb ár – Legkorszerűbb technika – Precizitás

Tekintse meg további szolgáltatásainkat:

VÍZVEZETÉK SZERELÉS

FŰTÉS SZERELÉS

 

Duguláselhárítás XII.kerület – Budakeszierdő,
Duguláselhárítás XII.kerület  – Csillebérc,
Duguláselhárítás XII.kerület – Farkasrét,
Duguláselhárítás XII.kerület – Farkasvölgy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Istenhegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Jánoshegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Kissvábhegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Krisztinaváros,
Duguláselhárítás XII.kerület – Kútvölgy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Magasút,
Duguláselhárítás XII.kerület – Mártonhegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Németvölgy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Orbánhegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Sashegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Svábhegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Széchenyihegy,
Duguláselhárítás XII.kerület – Virányos,
Duguláselhárítás XII.kerület – Zugliget

Jó ha tudja,

hogy a dugulás nem csak kellemetlen szagokat okoz, hanem a  csatornából feljövő szagokat belélegezve egészségügyi problémákat is okozhat. Különösen veszélyes a gyermekekre! Ha már a baj megtörtént és a szennyvíz feljött, komoly fertőzésveszéllyel állunk szemben. Éppen ezért, nagyon fontos a dugulást mihamarabb megszüntetni.

Szakembereink gondoskodnak a fertőzésveszély megszüntetéséről is!

Akkor megyünk, amikor Önnek a legmegfelelőbb!

Munkaterületeink:

  • téglaépítésű lakások
  • családi házak
  • panellakások
  • társasházak
  • irodaházak
  • raktárak
  • üzlethelyiségek
  • iskolák
  • óvodák
  • egyéb intézmények

Érdekesség:

Hogyan jut a Dunából a hozzánk a víz?

Budapest és környéke valóban a Dunából kapja az ivóvizet, de csak közvetett módon. A csapunkból folyó víz ún. parti szűrésű víz, amelyet a Duna mentén lévő kutakkal termelnek ki.

A parti szűrésű víz tulajdonképpen a talajvíz egy fajtája, amely a folyó által évszázadok során lerakott kavicsos, homokos üledéken keresztül folyik. A folyó felől érkező víz a mederágyon átszivárogva fizikai, kémiai és biológiai tisztuláson megy keresztül. A tisztulás mértéke függ az üledék szerkezetét, valamint a folyó szennyezettségétől.

Parti szűrés víz, amelyet a felszíni vízfolyások mellett található vízvezető, víztároló kőzetekből termelünk ki, és ezen kőzetek érintkezvén a felszíni vizekkel a vízutánpótlódásukat zömében a felszíni vizekből nyerik. A parti szrés víz termelése esetén tehát elsősorban a felszíni vizeket használjuk, csak a velük érintkező vízvezető kőzetek, pl. kavics, kavicsos homok, homok által megszűrve. Innen ered a parti szrés elnevezés. Országos szinten a közüzemi vízellátás jelents részét, durván 40 %-át nyerik parti szűrésű kutakból.

A Duna közvetlen Budapest fölötti szakaszán, a Szentendrei szigeten, valamint a folyó jobb és bal partján lévő védett területek alkotják az északi vízbázist, amely a fővárosi vízszükséglet nagyobbik részét, mintegy 70 százalékát elégíti ki. Körülbelül 1,5 millió ember csapvize érkezik innen. A Szentendrei-sziget mind mennyiségi, mind minőségi adottságait tekintve kiemelkedő vízbázis-komplexum. Az itt kitermelhet víz ivóvíz-minőség, fertőtlenítés után közvetlenül a vízhálózatba juttatható, vagyis további tisztításra nincs szükség. Arra még a kutak és a csőrendszer kiépítésénél figyeltek, hogy kihasználják a kiváló területi adottságokat, azaz a terület lejtését. A gravitáció továbbítja a vizet Békásmegyerig, és csak innen van szükség szivattyúra. Ezzel sok energiát és költséget takarít meg a Vízművek és a fogyasztók is, hiszen amennyiben nem létezne ez a technikai rendszer, a vízdíj jóval magasabb lenne.

A Szentendrei-sziget vízbázisai is parti szűrés vizet termelnek. A víz túlnyomó része a meder homokoskavicsos üledékén keresztüli fizikai-biológiai szűrési folyamatok után érkezik meg a kutakba. A mederágyi kavicsréteg lehetővé teszi a folyóvíz vízadó rétegbe szivárgását, tisztítását, illetve mint szállító közeg szolgáltatja a termelő kutakig való vízáramlást.

A déli vízbázisba jutó víz szennyezettebb. A főváros alsó részén a Dunába jutó nagy mennyiség tisztítatlan szennyvíz miatt a Csepelszigeti kutak vizében vas- és mangánszennyezés mutatható ki, ezért ezt a vizet előbb ózonkezeléssel tisztítják, majd klórral fertőtlenítik, és csak azután kerül a fogyasztóhoz, elsősorban a pesti oldalra.

A telepekről a víz a víztározókba jut, majd onnan tovább a fogyasztókhoz. Az egyik ilyen igen látványos víztározó medence a Gellérthegy oldalában található. A nagyközönség számára is látogatható medencébe egy üvegfalon át nyerhetünk bepillantást. A hatalmas mennyiség ivóvíz, a víz megfelel áramlását biztosító különös formájú oszlopok a megvilágított medencében pazar látványt nyújtanak. (Balogh Beáta)

Kültéri dugulások:

A csővezetékek összefolyói szabadtéren vannak, jobban ki vannak téve a szennyeződéseknek. Gyökérzet, faágak, levelek, belemosódott por, föld és sár dugíthatja el a lefolyót.

Problémát okozhat, ha csatorna közelében lévő növények gyökérzete belenő a csatornába.  A dugulás mellett rongálja a lefolyó szerkezeteket is. A gyökérvágás mindenképpen tapasztalt szakembert igényel annak érdekében, hogy ne legyen a kárból még nagyobb kár!

Kültéri dugulás gyakran fordul elő építkezési területeken. A területen felhalmozódott por és építési törmelék az eső hatására a csatorna felé áramlik, ott felgyülemlik és dugulást okoz. Akkor is fennáll a probléma, ha slaggal, vagy magasnyomású mosóval próbáljuk az építkezéstől szennyeződött területet megtisztítani.

A kültéri dugulás általában házi praktikákkal nem szüntethető meg. A kültéri duguláselhárítást érdemes minél előbb szakemberrel elvégeztetni, mert további károkat, esetleg csőtörést is okozhat.

Dugulást okozhat a nem időben kiürített emésztő. Ha a szennyvíz szintje eléri az aknába a befolyó csövet, előbb-utóbb dugulás lép fel.